KTO JE MARTIN MALATA

Odkedy som sa naučil čítať, zaujímali ma knižky o dejinách nášho sveta. Strávil som hodiny a hodiny čítaním o starovekej Mezopotámii, Grécku a Ríme. Žijúc v malom mestečku ešte pred časmi internetu, nemal som po ruke veľa knižiek, a to len umocňovalo moju túžbu dozvedieť sa viac.

Neskôr som sa dostal k čítaniu fantasy - prvou a dodnes najpamätnejšou knihou tohto žánru bol pre mňa Pán prsteňov. Postupne som sa dostal aj k ďalším známym sériám, ako je Zaklínač alebo Pieseň ľadu a ohňa.

Po strednej škole som sa rozhodol študovať archeológiu so zameraním na Blízky Východ. Popri štúdiu archeológie ma začala baviť aj lingvistika a postupne som sa začal kreatívne vyžívať - najprv som skúsil pár poviedok, potom jednu z nich rozšíril na román.

Vytvorenie celého fantasy sveta s vyvíjajúcou sa, komplexnou históriou a realistickými jazykmi sa stalo mojím najväčším hobby. V ostatných rokoch som sa v písaní prózy zlepšil natoľko, že si dovolím čo-to uverejniť tu na stránke.

Čo možno očakávať? Realisticky poňatú fantasy. To znamená, veľmi málo mágie, ak vôbec nejaká. A draci? Mám v pláne pár stvorení, ktoré by sa im mohli rovnať.

Ak vás bavia jazyky, história, cudzie kultúry a stredoveká fantasy je pre vás už všedná, moje príbehy vás môžu zaujať.

Martin

NAPÍŠTE MI

MARTIN MALATA

Odkedy som sa naučil čítať, zaujímali ma knižky o dejinách nášho sveta. Strávil som hodiny a hodiny čítaním o starovekej Mezopotámii, Grécku a Ríme. 

SLEDUJTE MA NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

+ FACEBOOK
+ INSTAGRAM

©2023 Martin Malata & Tina

Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!